Podpůrná skupina pro dospívající

07.04.2024

Máte doma nebo znáte v okolí dospívajícího, který uvnitř sebe řeší spoustu zajímavých věcí, až z toho má těžkou hlavu. Je si nejistý, trápí ho různé strachy, rád by lépe rozuměl svému vnitřnímu světu, má touhu někam patřit, potkat se s ostatními vrstevníky, zažít hezký čas v přírodě s koňmi, zrelaxovat nebo naopak zažít něco zajímavého?


Nejedná se o terapeutickou skupinu, nenahrazuje individuální odbornou pomoc. Naším cílem je, co nejvíce podpořit dospívajícího v jeho životě a pomoci mu hledat dobré zdroje pro seberegulaci, zvládání emocí. To vše za pomocí systematické práce s koňmi. Koně jsou využívány v psychoterapii pro jejich specifické vlastnosti k léčebnému procesu a pozitivnímu ovlivnění duševního stavu člověka. Není potřeba mít předchozí zkušenost s koňmi, práce je vedena bezpečně s ohledem na individuální potřeby.
Tato aktivita cílí především na věkovou skupinu 14-18 let, nicméně jsme otevřeni individuální domluvě v případě, že by se jednalo o mladší děti. Jedná se o 5 na sebe navazujících setkání (termíny naleznete v letáku níže), kde se budeme věnovat různým tématům jako komunikace, spolupráce, hranice apod.

Skupinu povedou:
Mgr. Tereza Albrechtová - psycholožka, psychoterapeutka - několik let pracovala jako školní psycholožka, aktuálně má svoji soukromou praxi zaměřenou na práci s dětmi a dospívajícími

Mgr. Markéta Charvátová - psychoterapeutka, supervizorka - s téměř 20 letou praxí v oboru psychoterapie a sociální práceObě dvě máme komplexní psychoterapeutický výcvik a výcvik Hiporehabilitace v psychologii a psychiatrii.

Jakékoli dotazy směřujte na nás:
Tereza - tereza.hranosova@seznam.cz &. Markéta - marketa.charvat@gmail.com