Seberozvojové akce

07.04.2024

Nabízíme individuální i skupinové rozvojové programy s koňmi. 

Ženský kruh s koňmi

Biosyntéza a koně, dvě moje vášně, které se krásně doplňují. 

Pro ženy o ženách a koních a o tom, co vše nám mohou ukázat. Nejdříve budeme pracovat v prostorách Centra Therapies, kde budeme především pracovat s tělem. Veškerá práce s tělem stojí na bezpečných biosyntetických principech. Naladění na sebe sama, tělo a prožívání nám lépe umožní zachytit záměr, možná témata, výzvy, otázky, které dále pak budeme druhý den rozpracovávat přímo u koní. 

Říká se, že kůň nikdy nelže. Odzrcadlí nám velmi autenticky i to, co sami zatím nevíme. Stačí, když se tomu otevřeme.

 Máte zvědavost, chuť, čas strávit v nádherné přírodě? 

Moc ráda vás uvidím :)

Leták lze stáhnout níže. 

Přihlášky: marketa.charvat@gmail.com

Cesta ženy & HorseSpirit

Workshop určený ženám, jejich jemnosti, síle, hranicím a zdrojům.

Zkoumejme naše vnitřní impulzy, moudrost těla, laskavost slova, učení se v bezpečném prostředí a především autentičnost a spontánnost.

Celý workshop je inspirován biosyntézou, technikami používající se v rámci tělového kotvení a vědomého bytí. Svoji praxi opírám o mnohaletou psychoterapeutickou zkušenost (více info zde: www.therapies.cz).

Přihlášky a otázky: marketa.charvat@gmail.com

více info v letáku níže :)

Těším se na Vás! Markéta 

Rodinné podvečery na ranči

Chceme se inspirovat ve starém zvyku, jehož cílem bylo ušetřit elektřinu, a díky tomu se lidé scházeli a předávali si své vědomosti. 

Rodinné podvečery je série několika setkání, jejichž cílem je podpora rodiny a komunity. 

více info: marketa.charvat@gmail.com

2. 6. 2023      Otcové a jejich role v rodině. Téma otcovství v 21. století, proměny, vývoj, očekávání a výzvy. Jak pracovat s vyladěním role matky a otce vůči dětem, work-life balance - vyladění pracovního a rodinného života.

17. 6. 2023      Sebepéče jako prevence syndromu vyhoření. Proč je důležité naplňovat svoje potřeby a jak to komunikovat rodině a okolí. Jak můžu podpořit sám sebe v těžkých chvílích. Hledání vnitřních a vnějších zdrojů. Relaxace, meditace, mindfullness atd.     

Další plánovaná témata: 

Psychosomatické souvislosti - zdraví jako psycho-socio-bio-fyziologické soukolí. Vztah těla a psychiky, podstata vzniku psychosomatického onemocnění. Nejde o diagnostiku, nýbrž o základní porozumění vlastním nezdravým vzorcům chování, které ovlivňují moje zdraví.

Vztah jako dialog - základy vývojové psychologie a porozumění attachmentu (vazby) a jeho vlivu na naše fungování ve vztazích a vztahových vzorců. Neurofyziologie vývoje mozku ve vztahu k budování citové vazby dítěte a matky.

Druhá polovina života. Témata související s postupnou ztrátou plného zdraví. Hledání možností a zdrojů v životě, vedoucí k aktivizaci a zlepšení kvality života. Naučení se zpomalit, přijmout jiný rytmus života a užít si sklizeň toho, co se nám v životě podařilo. 

Krize a rituály. Co je krize? Krizové situace v životě a důležitost rituálů. Rituály jako zdroj v životě, upevnění zdravého fungování a prevence vyhoření.

Cesta k sobě cestou koně

Hledejte odraz své duše v očích koní, zažijte sílu a klid koňského stáda a objevte své vnitřní poklady. 

Kůň je ze své podstaty prostý hodnot, domněnek a předsudků. Nabízí empatii, nefalšovanou originalitu, jasnost, poctivost, absolutní přítomnost tady a teď. 

Nabízíme jednodenní prožitkový workshop pod vedením zkušených lektorek se nejen díky interakci s koňmi dozvíte více o sobě, vašich zdrojích a potenciálu. Posunete se k většímu sebevědomí a poznáte, jak důležité jsou naše hranice a osobní prostor. 

Čekají nás jemná tělová cvičení, práce s dechem, prvky kontaktní terapie s koňmi a snad krásné počasí a dobrá nálada. 

Workshop je vhodný pro všechny, kteří hledají hlubší poznání sebe samých, jsou otevření novým zkušenostem, zkrátka pro všechny zvědavce :)

Nemusíte mít žádné zkušenosti koňmi, nebudeme pracovat v sedle, budeme pracovat pouze se země, zcela bezpečně, podle individuálních možností každého.

V ceně je započítáno lektorné, práce s koˇnmi, pobyt na ranči, materiály a občerstvení (káva, čaj, voda, drobné občerstvení - obvykle úžasná buchta nebo koláče, které Bára upeče). 

Oběd si můžete vzít svůj nebo hromadně objednáváme z blízké restaurace. Oběd není v ceně. 

Termíny:

 11.6. - obsazeno  

17.6., 12. 8. a  26. 8., 9. a 23. 9. 2023 - obvykle začínáme v 10 hodin, končíme v 18 hodin

cena: 2900 Kč 

Přihláška mailem: marketa.charvat@gmail.com

Lektorky: 

Mgr. Markéta Charvátová - psychoterapeutka (biosyntéza, EMDR), lektorka Českého institutu biosyntézy, externí vyučující Ostravské univerzity (Pedagogická fakulta).

Barbora Fatková - cvičitelka jezdectví, víc než 40 let praxe v problematice chovu koní a jezdectví

Pokud jste zdaleka, můžete se ubytovat v blízkém hotýlku a druhý den strávit s námi na ranči. 

Víkendový workshops fotografkou Lucií Svobodovou

V podrobné teoretické části prvního večera se dozvíte vše o kompozici obrazu, fotografické technice, práci s různými světelnými situacemi a všem, co k úspěšnému snímku patří. Následující dva dny budete společně pracovat na fotografování statických i dynamických motivů koní, vyzkoušíte si tajemné "zaříkávání" koní – horsemanship a zvážíte možnost focení v kostýmech. Fotit můžete foťákem nebo i chytrým telefonem

Na ranči je dispozici třináct koňských modelů a modelek a krásná krajina na okraji Drahanské vysočiny

cena: 3 800,00 Kč v ceně lektor, ubytování a polopenze

termíny: 26 - 28.4.2024 nebo 24 - 26.5.2024

Na chvíli zaříkávačem koní 

"Před koňmi nic nezkryjete, mají vůči nám takovou úroveň citlivosti, jakou nemáme ani jeden pro druhého" Grant Golliher

Žádné krocení divokých koní ani jezdecký výcvik, nemusíte se bát. A my taky ne :) Nabízíme zážitek pobytu na ranči mezi koňmi. Vyzkoušíte si, jak silnou máte mysl, a jak ovládáte svoje tělo a emoce. Ukážeme vám vše pěkně od začátku a pomalu. Nabízíme zážitek nastavení si vlastních hranic, vymezení si osobního prostoru, a to cestou laskavého a dobrého chování a vnitřního klidu. Koně vám pomůžou. 

Tato akce je vhodná pro lidi, kteří nemají žádné zkušenosti s koňmi, ale koně je zajímají a rádi tráví čas v přírodě, v kontaktu se zvířaty. 

Termíny: 7.10. sobota 14- 18 hod. 

Cena: 1200,-/osoba

Přihlášky na mail: marketa.charvat@gmail.com


Poslední rodinný podvečer na ranči

Tentokrát na téma oslavy Adventu a Slunovratu. Krize a rituály. Co je krize? Krizové situace v životě a důležitost rituálů. Rituály jako zdroj v životě, upevnění zdravého fungování a prevence vyhoření. 

Více info v sekci: Seberozvoj a vzdělávání

Bubnování

13. 5. 2023 přivítáme na našem Ranči "šamana" Ladislava Kročáka (www.mato.cz), který nás seznámí s krásnými zvuky jednoho z nejstarších hudebních nástrojů - bubnů z pravé kůže. 

Buben bude k dispozici, můžete si jej také přímo zakoupit na místě. 

Více info přímo na Ranči.