Volnočasové aktivity

Zájemcům na ranči nabízíme několik pravidelných i jednorázových aktivit. Aktuálně nabízíme Hobby horse club a samozřejmě letní tábory

Kovbojské hry 2023 

20.5 od 8.30 se na Ranči Vítovice konají tradiční Kovbojské hry. V letošním roce se poprvé mezi soutěže pro jezdce na koni zařadily i soutěže v Hobby Horsingu. 

Soutěže Hobby Horsingu

parkur

Horsemanship

Barely

Pole beding

Kategorie: podle velikosti - menší děti a větší děti, bude upřesněno na závodech

Startovné: Jednotné - za všechny disciplíny dohromady 300 Kč

Během závodů bude k dispozici občerstvení.

V blízkosti Ranče není možnost parkování, je nutné parkovat ve Vítovicích!

Programy pro rodiny

Také díky dotaci od Jihomoravského kraje jsme mohli uskutečnit roce 2022 aktivity zaměřené na prorodinné aktivity. O víkendech se u nás scházeli návštěvníci všech věkových kategorií, pro které byl pobyt na ranči vítaným zpestřením a umožňoval aktivity v městské zástavbě neuskutečnitelné. Kluci s tatínkama sekali dříví, vyráběli jednoduchý nábytek, malé děti s rodiči pečovali o zvířátka a užívali si pobytu v přírodě.

Mámo, pojď semnou za zvířátky - program pro rodiče s dětmi, kdy děti s pomocí rodičů pečují o zvířata na farmě a poté jdou společně s ostatními na procházku do lesa, při které mají děti možnost se povozit na poníkovi a na závěr je pro děti nachystané výtvarné tvoření, které tvoří společně s rodiči. Babi, dědo, pojďme na ranč - program pro mezigenerační setkávání na ranči - spolu si zastřílíme z luku, zkusíme lasování, projdeme se v lese, připravíme oheň a zazpíváme si u táboráku

  • Babi, dědo, koukni co umím - tvořivé dílny
  • Táto, pomož mi (polytechnické dílny zaměřené na spolupráci dětí a tatínků
  • víkendové workshopy pro všechny generace, vzdělávací programy

Rnačerský kroužek

Od 1.3.2024 přivítáme zájemce v rančerském kroužku, vždy v pondělí od 15.30 do 17. 30. Kromě jízdy na koních a ponících jsou připraveny aktivity typické pro život na ranči - lasování, lukostřelba, kovbojské hry, indiánské zvyky, tvoření, základy veterinární péče a etologie koní, vaření na ohni, sběr a zpracování bylin a plodin, orientace v terénu, vozatajství a další. 

Ponny klubík

V roce 2024 pro vaše nejmenší připravujeme Ponny klubík pro děti od 4 let, mladší po domluvě a za přítomnosti rodiče. Hravou formou uvedeme děti do světa koní a poníků, naučíme je základům péče a bezpečného pohybu u koní, seznámíme je i s ostatními zvířátky na ranči a na ponících je povozíme. Termíny najdete na jaře v novinkách.

Fotogalerie